Tureckie produkty zamiast do Rosji trafią do krajów Europy Wschodniej

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 10 lutego 2016 12:27

Tureckie produkty zamiast do Rosji trafią do krajów Europy Wschodniej Rosja do momentu wprowadzenia embarga była jednym z największych kanałów dystrybucji tureckich produktów rolno-spożywczych/ fot. shutterstock

Rosja do momentu wprowadzenia embarga była jednym z największych kanałów dystrybucji tureckich produktów rolno-spożywczych. Jednak w związku z embargiem i faktycznym zakończeniem dostaw owoców i warzyw na rynek rosyjski, Turcja planuje zwiększyć dostawy tych produktów do krajów Europy Wschodniej – podaje fruit-inform.com.

Z dniem 1 stycznia 2016 r. władze rosyjskie objęły zakazem tureckie produkty. Tamtejsi handlowcy i eksporterzy starają się znaleźć nowe, alternatywne rynki zbytu. Warto podkreślić, że ważnym rynkiem zbytu dla  tureckich owoców i warzyw jest Ukraina. W ubiegłym roku kraj ten zaimportował 120 tys. ton cytrusów, 6600 ton ogórków i 12300 ton pomidorów pochodzenia tureckiego.

Wolumen eksportu do krajów Europy Wschodniej jest znacznie niższy. Polska zaimportowała z Turcji 1200 ton cytrusów i zaledwie 121 ton ogórków w pierwszych trzech kwartałach sezonu 2015/2016. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM