Turcja oczekuje całkowitego zniesienia sankcji przez Rosję

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 03 listopada 2016 14:11

Turcja oczekuje całkowitego zniesienia sankcji przez Rosję Ankara liczy na całkowite zniesienie embarga nałożonego na Rosję. Oba kraje są w trakcie normalizacji stosunków handlowych i gospodarczych / fot. shutterstock

Ankara liczy na całkowite zniesienie embarga nałożonego na Rosję. Oba kraje są w trakcie normalizacji stosunków handlowych i gospodarczych po kryzysie, który powstał w listopadzie 2015 roku kiedy to Turcja zestrzeliła rosyjskiego bombowca – informuje fruit-inform.com.

Rosja 1 stycznia 2016 roku nałożyła na Turcję embargo. Objęto nim m.in. truskawki, mandarynki, pomarańcze, jabłka, winogrona, cebulę, pomidory, ogórki, sól. Zakaz nie dotyczył cytryn oraz orzechów, których Turcja jest głównym dostawcą na rynek rosyjski.

Obecnie rynek rosyjski coraz szerzej otwiera się na tureckie produkty. Rosyjski rząd wydał dekret zezwalający na przywóz niektórych owoców - embargo zniesione w odniesieniu do świeżych i suszonych pomarańczy i mandarynek, świeżych moreli, brzoskwiń i nektarynek, śliwek. Obecnie kontynuowane są negocjacje z Rosją na temat całkowitego zniesienia sankcji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM