Truskawki mogą podrożeć - kiedy ruszą zasadnicze zbiory

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 02 czerwca 2016 10:08

Truskawki mogą podrożeć - kiedy ruszą zasadnicze zbiory Sezon na truskawki właśnie się rozpoczął i przed straganami na targach ustawiają się kolejki / fot. shutterstock

Jak kupować truskawki, to teraz. Lada moment ceny mogą poszybować w górę - podaje strefaagro.pl.

Sezon na truskawki właśnie się rozpoczął i przed straganami na targach ustawiają się kolejki. Na razie owoce z dnia na dzień tanieją, ale eksperci zaznaczają, że gdy zaczną się zasadnicze zbiory, owoce mogą podrożeć. Stanie się tak, jeśli pogoda nie będzie sprzyjała truskawkom.

Ale nie tylko aura ma wpływ na ceny owoców. W tej układance ważna jest też polityka przetwórni. Tomasz Solis, wiceprezes Związku Sadowników RP tłumaczy, że te po cichu mówią, że w przypadku np. malin nie dopuszczą do tak kuriozalnej sytuacji, jaka miała miejsce rok temu, kiedy kupowały kilogram owoców za 12 zł.

Solis jest jednak dobrej myśli. Według niego to ten sezon nie będzie ani tragiczny, ani wybitnie udany. Podobnie z cenami. Mogą być z nich zadowoleni zarówno kupujący, jak i plantatorzy. Jednak z każdym dniem sytuacja może się zmienić.

Drogie owoce sprawiają, że drogo produkuje się wsady owocowe np. do jogurtów. W efekcie jogurty też stają się droższe. Wysoka cena owoców, szczególnie malin, w ubiegłym roku sprawiła, że nie chciały ich kupować ani przetwórnie, ale zwykli klienci.

Czytaj więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM