Truskawki deserowe i przemysłowe droższe niż rok temu

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 19 czerwca 2016 08:53

Truskawki deserowe i przemysłowe droższe niż rok temu Jak wskazują dane MRiRW, w okresie od 06.06 do 16.06 ceny truskawek zarówno przemysłowych, jak i deserowych są wyższe jak rok remu / fot. shutterstock

Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ceny truskawek przemysłowych bez szypułki w  województwach: łódzkim, mazowieckim i lubelskim są wyższe niż w analogicznym okresie rok temu. Za truskawki deserowe również zapłacimy więcej.

Jak wskazują dane MRiRW, w okresie od 06.06 do 16.06 ceny truskawek zarówno przemysłowych, jak i deserowych są wyższe jak rok remu.

Truskawki do przetwórstwa bez szypułki skupowane są w woj. łódzkim za 2,70 zł/kg. W mazowieckim i lubelskim ceny są nieco wyższe i wynoszą odpowiednio 2,80 zł/kg i 3,20 zł/kg. Średnia cena skupu wynosi 2,90 zł/kg podczas gdy rok temu owoce do przetwórstwa kosztowały 2,58 zł/kg.

Truskawki deserowe również wykazują tendencję wzrostową. W Małopolsce sprzedawane są za 4-4,5 zł/kg, zaś na Podkarpaciu – za 3,75-5 zł/kg. Średnia cena wynosi 4,21 zł/kg, podczas gdy jeszcze tydzień trzeba było średnio za kilogram truskawek zapłacić 4,07 zł. W analogicznym okresie rok wcześniej średnia cena skupu owoców deserowych wynosiła 3,28 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM