Tanieją truskawki, pomidory i ogórki. Drożeją warzywa korzeniowe

Autor: Agrobiznes w TVP 11 maja 2016 13:36

Tanieją truskawki, pomidory i ogórki. Drożeją warzywa korzeniowe Rośnie podaż szklarniowych ogórków i pomidorów. W tym wypadku widać wyraźny spadek cen. / fot. pixabay

Zmiany w cennikach na rynkach hurtowych. Drożeją ubiegłoroczne warzywa korzeniowe, a tanieją – choć nie tak jakbyśmy chcieli – truskawki – podaje Agrobiznes w TVP.

Truskawki jeszcze nie wszędzie są dostępne. Ceny truskawek są bardzo zróżnicowane i wahają się między 13-15 zł/kg w zależności od lokalizacji rynku hurtowego.

Czego mogą oczekiwać plantatorzy? Ceny skupu oczywiście będą zależały od wielkości krajowej produkcji, ale także od zapasów mrożonych truskawek na wspólnotowym rynku. A te szacowane są wysoko.

Rośnie podaż szklarniowych ogórków i pomidorów. W tym wypadku widać wyraźny spadek cen. Miesiąc temu pomidory malinowe kosztowały nawet 12 zł/kg. Dziś stawki nie przekraczają 8 zł/kg. Pomidory szklarniowe można kupić już po 3,3 zł/kg. A ogórki od 2,5 zł/kg.

Należy spodziewać się, że będzie coraz taniej. W przeciwieństwie do warzyw gruntowych, które o tej porze osiągają zawrotne ceny. Tak jak selery, które kosztują 6 zł/kg.  

Więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM