Szef MSZ Niemiec: Rośnie sprzeciw dot. sankcji wobec Rosji

Autor: www.money.pl/www.sadyogrody.pl 16 maja 2016 10:06

Szef MSZ Niemiec: Rośnie sprzeciw dot. sankcji wobec Rosji Szef MSZ Niemiec powiedział w niedzielę w wywiadzie dla dziennika "Tagesspiegel", że w UE narasta sprzeciw co do sankcji wobec Rosji / fot. shutterstock

Szef MSZ Niemiec powiedział w niedzielę w wywiadzie dla dziennika "Tagesspiegel", że w UE narasta sprzeciw co do sankcji wobec Rosji. Zapewnił, że Berlin będzie zabiegał o jednolite stanowisko w tej kwestii. Wypowiedział się przeciwko izolowaniu Rosji - informuje money.pl.

- Widzimy, że sprzeciw w UE wobec przedłużenia sankcji wobec Rosji wzrasta i że wypracowanie wspólnego stanowiska będzie tym razem trudniejsze niż w zeszłym roku - powiedział Steinmeier.

W rozmowie z "Tagesspieglem", szef niemieckiej dyplomacji wypowiedział się przeciwko izolowaniu Rosji. - Izolacja nie jest dobrą polityką - powiedział. Zaznaczył, że chociaż Rosja jest odpowiedzialna za aneksję Krymu i destabilizację wschodniej Ukrainy, to z drugiej strony przyczyniła się równocześnie do rozwiązania konfliktu z Iranem.

- Każdy, kto zachował przynajmniej odrobinę realizmu, musi przyznać, że Rosja jest nam potrzebna do rozwiązania wielkich międzynarodowych kryzysów - ocenił polityk niemieckiej SPD.

Więcej w money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM