Sytuacja producentów owoców może być lepsza niż w zeszłym sezonie (video)

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 01 września 2015 12:06

Sytuacja producentów owoców może być lepsza niż w zeszłym sezonie (video) Mariusz Dziwulski, analityk banku BGŻ BNP Paribas/ fot. PTWP

Ciężko prognozować jaki będzie kolejny sezon dla producentów owoców. – Mamy wysoki popyt na koncentrat jabłkowy, ceny również w ciągu sezonu wzrosły, więc patrząc z tego punktu widzenia powinno być lepiej. Jeżeli uda się wycofać część produkcji z rynku to sytuacja producentów owoców może ulec poprawie – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Mariusz Dziwulski, analityk banku BGŻ BNP Paribas.

Sytuacja producentów jest niepewna. - Zapewne dużo zależeć będzie od sytuacji w przetwórstwie, możliwości eksportu na rynki trzecie, a także funkcjonowania programów pomocowych, które pozwoliły wycofać dużą część produkcji z rynku – dodaje.

 - Sytuacja, jeśli chodzi o przetwórstwo, jest dobra, mamy wysoki popyt na koncentrat jabłkowy, ceny również w ciągu sezonu wzrosły więc patrząc z tego punktu widzenia powinno być lepiej. Jeżeli uda się wycofać część produkcji z rynku to sytuacja producentów owoców może ulec poprawie, jeśli to nie nastąpi to w dalszym ciągu brak rynku rosyjskiego będzie odczuwalny dla producentów – komentuje analityk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM