Sukces kampanii "Europejskie Jabłka Dwukolorowe" w Chinach

Autor: www.jablonka.info/www.sadyogrody.pl 15 lipca 2016 14:16

Sukces kampanii "Europejskie Jabłka Dwukolorowe" w Chinach Obecnie trwa rejestracja miejsc upraw, przechowywania i pakowania u wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa / fot. pixabay

W drugim roku trwania, współfinansowanego przez Unię Europejską programu promocyjnego „Europejskie Jabłka Dwukolorowe”, obsługiwanego przez dom mediowy Infinity Media, pomiędzy Polską a Chinami podpisany został protokół w sprawie wymagań fitosanitarnych dla eksportu polskich jabłek - informuje serwis jablonka.info.

Dzięki zabiegom polskich władz i grup sadowników, działaniom dyplomatycznym oraz intensywnym kampaniom marketingowym i PR-owym w czerwcu 2016 roku udało się podpisać polsko-chiński „protokół”.

Protokół ma formę zbioru uzgodnionych przez inspekcje sanitarne obu krajów wymagań, których spełnienie zagwarantuje dostęp polskich sadowników do obiecującego rynku chińskiego. Na podkreślenie zasługuje bardzo krótki czas, w jakim udało się uzgodnić wymagania fitosanitarne: dwa lata to w przypadku zamkniętego rynku chińskiego ogromny sukces. Sukces jest tym bardziej spektakularny, że promowane owoce są na razie niedostępne na docelowym rynku, a mimo to już rozpoznawalne wśród dystrybutorów.

Obecnie trwa rejestracja miejsc upraw, przechowywania i pakowania u wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa. Zarejestrowane podmioty, zainteresowane eksportem jabłek wyprodukowanych w 2016 roku, na jesieni przejdą wyrywkowe kontrole inspekcji sanitarnych obu krajów (polskiego PIORiN i chińskiego IQSIQ).

Więcej na jablonka.info. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM