Stabilne ceny czereśni w hurcie. Wahają się między 4-12 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 24 czerwca 2016 08:42

Stabilne ceny czereśni w hurcie. Wahają się między 4-12 zł/kg Obecnie ceny czereśni na terenie całego kraju również wahają się między 4-12 zł/kg. / fot. shutterstock

Na rynkach hurtowych rośnie podaż krajowych czereśni. Podczas zeszłotygodniowej analizy ich ceny na terenie całego kraju wahały się między 4-12 zł/kg. Bieżący tydzień nie przyniósł większych zmian.

Obecnie ceny czereśni na terenie całego kraju również wahają się między 4-12 zł/kg. W ciągu tygodnia tylko w przypadku kilku rynków hurtowych ich wartość spadła o 1-2 zł. Tylko w jednym przypadku wzrosła o 2 zł.

Na Warszawskich Broniszach czereśnie sprzedawane są po 4-10 zł/kg. Zmianie uległa tylko cena minimalna jaką można otrzymać – spadła o 1 zł. W Poznaniu producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 5-8 zł/kg. Podczas ostatniej analizy były nieco droższe – 4-10 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Łodzi ceny nie uległy zmianie i wynoszą 5-12 zł/kg. We Wrocławiu czereśnie można kupić za 5-8 zł/kg. W Rzeszowie są niego droższe – 8-10 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej spadła tylko cena maksymalna jaką można otrzymać za owoce. Obecnie w tym miejscu czereśnie kosztują 6-9 zł/kg. W Bydgoszczy owoce sprzedawane są za 4-8 zł/kg (było 4-10 zł/kg). W Krakowie cena owoców waha się między 8-10 zł/kg. W tym przypadku odnotowaliśmy wzrost cen z 6-8zł/kg.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM