Stabilne ceny czereśni w hurcie

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 13 lipca 2016 08:40

Stabilne ceny czereśni w hurcie Sezon czereśniowy w pełni. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny owoców mimo iż nieco spadły w dalszym ciągu utrzymują stosunkowo wysokie poziomy / fot. shutterstock

Sezon czereśniowy w pełni. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny owoców mimo iż nieco spadły w dalszym ciągu utrzymują stosunkowo wysokie poziomy. Biorąc pod uwagę rynki hurtowe na terenie całego kraju czereśnie sprzedawane są za 3-10 zł/kg.

Na Warszawskich Broniszach spadła najwyższa cena jaką można otrzymać za owoce. Obecnie kosztują 3-6,5 zł/kg, podczas gdy tydzień temu można było za nie otrzymać 3-10 zł/kg. Spadek odnotowaliśmy również w Poznaniu. W tym miejscu ceny owoców spadły z 4-8 zł/kg na 3-6 zł/kg.

W Łodzi ceny czereśni w ciągu tygodnia nie zmieniły się i wynoszą 4-8 zł/kg. Podobnie w Krajowie, gdzie producenci i dystrybutorzy za kilogram owoców otrzymują 8-10 zł/kg.

Na rynku hurtowym we Wrocławiu ceny spadły o 1-1,5 zł. W tym miejscu czereśnie sprzedawane są za 5-6,5 zł/kg. W Rzeszowie wzrosła o 1 zł cena minimalna jaką można otrzymać – ceny oscylują między 8-10 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej owoce można kupić za 4-6 zł/kg , zaś w Bydgoszczy – za 3-8 zł/kg (spadek z 4-8 zł/kg).   

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 11-12 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM