Stabilizacja cen truskawek na rynkach hurtowych – 3-5,5 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 22 czerwca 2015 13:18

Stabilizacja cen truskawek na rynkach hurtowych – 3-5,5 zł/kg fot. shutterstock

Od początku sezonu aż do 22 czerwca można było zaobserwować sukcesywne spadki cen truskawek na rynkach hurtowych. Z tygodnia na tydzień ich wartość spadała o 1-2 zł na kilogramie. Jednak nadchodzący tydzień zapowiada się optymistycznie. Na niektórych rynkach hurtowych ceny poszybowały w górę. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najtańsze truskawki można kupić w Sandomierzu – 3-3,5 zł/kg, najdroższe zaś na Warszawskich Broniszach za 3,5-5,5 zł/kg, oraz w Bydgoszczy – 4-4,5 zł/kg.

W przypadku rynku hurtowego w Sandomierzu, cena w porównaniu do zeszłotygodniowej analizy nie uległa zmianie. Warszawskie Bronisze tydzień temu oferowały ceny 2,75-4 zł/kg, co oznacza że w tym miejscu można zauważyć wzrost cen o około 1 zł.

Ceny na rynku hurtowym w Bydgoszczy nie uległy większej zmianie. Wartość truskawek zaczynała się od 3,5-5 zł. Cena minimalna została podwyższona o około 0,50 zł, zaś cena maksymalna została o tyle samo obniżona.

Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza oferuje owoce po 2,5-5 zł/kg. W tym przypadku cena maksymalna jaką można otrzymać za kilogram truskawek została obniżona o 1 zł. Na Lubelskiej Elizówce owoce te można kupić za równe 4 zł/kg. W zeszłym tygodniu za ten sam towar trzeba było zapłacić 3,5-4 zł/kg.

Tendencje wzrostowe zaobserwować również można na Łódzkim rynku hurtowym. Tam owoce tydzień temu kosztowały 2,5-4,5 zł, zaś na dzień dzisiejszy ceni się je na 2,5-5 zł/kg. Podobna sytuacja jest na Giełdzie Kaliskiej gdzie dziś trzeba zapłacić 3-4 zł/kg, a niespełna tydzień temu można było kupić truskawki za 3-3,5 zł/kg.

Podobny poziom utrzymuje się na wrocławskim rynku hurtowym. Tam owoce kosztują 3,5-5 zł/kg, zaś podczas zeszłotygodniowej analizy było to 3-5 zł/kg.

Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, na największej giełdzie owoców miękkich w Goławinie, odmiana Marmolada sprzedawana jest za 3-3,5 zł/kg. W zeszłym tygodniu cena w tym miejscu wahała się między 2,5-3,5 zł/kg.

W dalszym ciągu, cena truskawek eksportowych wygląda atrakcyjnie choć i w tym przypadku widać niewielki spadek. W woj. mazowieckim skupy płacą około 3,5-4,5 zł/kg, tydzień temu wartość ich była wyższa o około 1 zł.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 19 - 22 czerwca br. oraz aktualnych cen oferowanych przez firmy i spółdzielnie ogrodnicze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM