Stabilizacja cen borówek w hurcie. Dochodzą do 16 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 28 lipca 2016 16:09

Stabilizacja cen borówek w hurcie. Dochodzą do 16 zł/kg Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl w ciągu ostatnich dwóch tygodni ceny owoców sukcesywnie spadały co mogło wiązać się ze zwiększeniem dostaw. / fot. pixabay

Trwa sezon borówkowy. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl w ciągu ostatnich dwóch tygodni ceny owoców w hurcie sukcesywnie spadały, co mogło wiązać się ze zwiększeniem dostaw. W bieżącym tygodniu sytuacja nieco ustabilizowała się.

W porównaniu do ostatniej analizy ceny borówek nieco ustabilizowały się. Na trzech z monitorowanych przez nas rynków hurtowych ceny nieco wzrosły. W dwóch przypadkach nie zmieniły się w ciągu tygodnia, zaś w jednym – spadły.

Na Warszawskich Broniszach kilogram borówek kosztuje 12-16 zł/kg. W tym przypadku ceny wzrosły o 2 zł w porównaniu do ostatniej analizy. Na rynku hurtowym w Poznaniu cena owoców w ciągu tygodnia nie zmieniła się i wynosi również 12-16 zł/kg.

Jedynym miejscem w którym odnotowaliśmy spadek cen jest Łódź. Podczas zeszłotygodniowej analizy borówki kosztowały 12-13 zł/kg, zaś teraz – 10-12 zł/kg. We Wrocławiu producenci i dystrybutorzy sprzedają owoce za 13-14 zł/kg (było 10-12 zł/kg).  Na Giełdzie Kaliskiej również ceny nieco wzrosły – z 12-13 zł/kg na 14 zł/kg.

W Rzeszowie ceny od dwóch tygodni utrzymują stabilne poziomy. W tym miejscu za borówki trzeba zapłacić 15-16 zł/kg. W Bydgoszczy owoce sprzedawane są za 13-15 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 27-28 lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM