Spółdzielnia sadownicza Polfrut z okolic Grójca ogłosi upadłość?

Autor: Agrobiznes TVP 01 grudnia 2015 15:03

Spółdzielnia sadownicza Polfrut z okolic Grójca ogłosi upadłość? Spółdzielnia Polfrut działa od 30 lat zrzeszając 40 członków i współpracując z ponad pięciuset okolicznymi sadownikami/ fot. sadyogrody.pl

Spółdzielnia Polfrut z okolic Grójca chyli się ku upadkowi. To dramat dla wielu sadowników, którzy nie otrzymali zapłaty za owoce. Jak twierdzą, długi sięgają milionów złotych, a winna z pewnością nie jest tylko trudna sytuacja rynkowa – podaje Agrobiznes TVP.

Spółdzielnia Polfrut obiecuje, że sadownicy odzyskają choć część swoich pieniędzy. Ile jest winna wszystkim kontrahentom? Mówi się o milionach złotych. Sadownicy winią zarząd i sąsiednią grupę, która - ich zdaniem - wyrosła na plecach Spółdzielni Polfrut. Prezes Spółdzielni jako jedną z przyczyn upadłości podał pogarszającą się sytuację handlu owocami na rynek rosyjski.

Spółdzielnia Polfrut działa od 30 lat zrzeszając 40 członków i współpracując z ponad pięciuset okolicznymi sadownikami. Obecnie o odzyskanie pieniędzy ubiega się kilkudziesięciu wierzycieli. Sadownicy tracą nadzieję na odzyskanie pieniędzy.

Zobacz więcej w programie Agrobiznes TVP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM