Spadki cen truskawek na rynkach hurtowych - nawet do 2 zł/kg!

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 02 czerwca 2015 11:10

Spadki cen truskawek na rynkach hurtowych - nawet do 2 zł/kg! fot. shutterstock.com

Tegoroczny sezon truskawkowy jest wielką niewiadomą dla plantatorów. Choć towaru na rynkach hurtowych stale przybywa, to w niektórych przypadkach cena utrzymuje się na stabilnym poziomie. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, najmniej za kilogram truskawek trzeba zapłacić na rynku hurtowym w Łodzi – 2-5 zł/kg, zaś najwięcej zarobią sprzedający we Wrocławiu – 6-12 zł/kg.

Podobnie jak podczas analizy zeszłotygodniowej, podobną wartość należy zapłacić za truskawki na giełdzie we Wrocławiu.

Spadek cen odnotowaliśmy na giełdzie w Bydgoszczy, o około 1,5 zł. W ubiegłym tygodniu za kilogram truskawek trzeba było zapłacić 3,5-4,5 zł.

Duży spadek zaobserwować można na Giełdzie Kaliskiej, gdzie cena w porównaniu z analizą z dnia 26 maja cena spadła o ponad 6 zł i wynosi obecnie ok. 4-4,5 zł/kg.  

Na innych rynkach hurtowych również można zauważyć mniejszą lub większą tendencję spadkową, lecz w niektórych przypadkach cena w dalszym ciągu utrzymuje się na podobnym poziomie. Warszawskie Bronisze oferują truskawki za 3-4,5 zł/kg, co jest sporym spadkiem ponieważ na dzień 26 maja było to 4-8 zł/kg.

Na Sandomierskim Ogrodniczym Rynku Hurtowym truskawki sprzedawane są po 6-7,50 zł/kg (było 7,50-8 zł/kg). W Poznaniu owoce te można kupić za 4-8 zł/kg, przy zauważalnym spadku z 6-10 zł/kg. Podobnie jest w przypadku Lubelskiego rynku Elizówka, gdzie owoce sprzedawane były 7-12 zł/kg niespełna tydzień temu, zaś dziś można je kupić za 5-10 zł/kg.

Duży spadek odnotowaliśmy na Łódzkim Rynku Hurtowym. Truskawki na dzień 2 czerwca sprzedawane są za 2-5 zł/kg. Tydzień temu cena ta wynosiła 4-7 zł/kg. W Białymstoku towar można kupić za 5-6,50 zł/kg. Ceny truskawek na giełdzie w Gdańsku wahają się zaś między 5-10 zł/kg.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl, na największej giełdzie owoców miękkich w Goławinie na Mazowszu cena za truskawki na dzień 1 czerwca wynosi 5-7 zł/kg. 31 maja br. za ten sam towar kupcy proponowali cenę 7-8 zł za bardzo ładną truskawkę oraz 5-6 zł/kg za drobniejszą.

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 29 maja - 2 czerwca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM