Spadają ceny malin na rynkach hurtowych w końcówce sezonu

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 26 sierpnia 2015 12:46

Spadają ceny malin na rynkach hurtowych w końcówce sezonu W ciągu całego sezonu malinowego ceny utrzymywały stabilny poziom i dochodziły nawet do 20 zł/kg / fot. shutterstock

Sezon zbioru malin dobiega końca. Pomimo utrzymujących się wysokich cen za owoce, nie był on łatwy, ponieważ duża część plonów została zniszczona przez utrzymujące się wysokie temperatury. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl w 4 tygodniu sierpnia najdroższe maliny sprzedawane są na rynku hurtowym w Poznaniu za 12-16 zł/kg, zaś najmniej otrzymają sprzedający w  Sandomierzu – 8-9 zł/kg.

W ciągu całego sezonu malinowego ceny utrzymywały stabilny poziom i dochodziły nawet do 20 zł/kg. W końcówce sezonu zauważyć można spadki niemalże na każdym rynku hurtowym. W Poznaniu ich wartość spadła z poziomu 16-20 zł/kg, zaś w Sandomierzu w ciągu dwóch tygodni ceny nie zmieniły się.

Na Warszawskich Broniszach maliny kosztują 8,5-11 zł/kg, przy zauważalnym spadku z 12-14 zł/kg. Lubelska Elizówka oferuje owoce po 10-12 zł/kg. W tym przypadku zmianie uległa tylko cena maksymalna jaką mogą otrzymać sprzedający, spadła o 1 zł.

W Łodzi wartość malin waha się między 10-12 zł/kg (było 12 zł/kg). Jedynie we Wrocławiu odnotowaliśmy zwyżkę cen, z 10-12 zł/kg na równe 14 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej owoce w dalszym ciągu sprzedawane są za 12 zł/kg, zaś w Bydgoszczy cena nadal utrzymuje się na poziomie 12-14 zł/kg.  

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 24 - 26 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM