Spadają ceny jabłek w Chinach. Jest ich zbyt dużo?

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 03 listopada 2015 13:31

Spadają ceny jabłek w Chinach. Jest ich zbyt dużo? Aktualnie ceny jabłek w Chinach są o połowę niższe niż w zeszłym roku/ fot. shutterstock

Aktualnie ceny jabłek w Chinach są o połowę niższe niż w zeszłym roku. Ich spadek wynika z dużej krajowej produkcji, która zwiększyła się o 20 proc. w porównaniu do zeszłego roku – podaje freshplaza.com.

W ubiegłym roku wysokie ceny wpłynęły na mniejsze zainteresowanie konsumentów jabłkami. Mniejsza sprzedaż wewnętrzna spowodowała zatrzymanie zapasów na ten rok. W okresie od stycznia do maja 2015 r. odnotowano również 30 proc. spadek eksportu w porównaniu do zeszłego roku i wyższy import jabłek do Chin (wwieziono 366 proc. więcej jabłek).

W październiku 2014 roku ceny jabłek na rynkach hurtowych rosły, aż osiągnęły maksimum cenowe w marcu – 10,21 juanów/kg. Przez około dwa miesiące ceny utrzymywały stabilne poziomy, aż do maja, kiedy zaczęły spadać. We wrześniu bieżącego roku jabłka sprzedawano średnio za 8,53 juanów/kg, zaś w połowie października – 8,57 juanów/kg. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM