Śliwki w hurcie coraz tańsze. Ceny oscylują między 0,8-3,5 zł/kg

Autor: www.sadyogrody.pl 30 sierpnia 2016 08:14

Śliwki w hurcie coraz tańsze. Ceny oscylują między 0,8-3,5 zł/kg

Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl, ceny śliwek na rynkach hurtowych stopniowo spadają i w zależności od lokalizacji i dostępnej odmiany wahają się w przedziale 0,8-3,5 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Broniszach śliwki sprzedawane są po 0,8-3 zł/kg. W ubiegłym tygodniu poziom cenowy był wyższy i wynosił 1-4 zł/kg. Spadek cenowy widoczny jest również na Wielkopolskiej Giełdzie w Poznaniu. Dystrybutorzy i producenci obecnie sprzedają śliwki za 1,2 – 2,5 zł/kg. Według ostatniej analizy za owoce w zeszłym tygodniu płacono 1,5-3 zł/kg.

W Lublinie odmiana ‘Amers’ sprzedawana jest za 1 zł/kg. Za śliwki ‘Najbolia’ i ‘Węgierka’ można otrzymać odpowiednio 1,2 oraz 1,5 zł/kg.

Na rynku hurtowym w Łodzi najdrożej sprzedawane są odmiany ‘Dąbrowicka’ – 1,8-2 zł/kg i ‘Jubileum’ – 1,25-1,75 zł/kg. Owoce odmiany ‘Cacanska najbolia’ oferowane są w cenie 1-1,5 zł/kg podobnie jak ‘Lepotica’.

Na Giełdzie Kaliskiej odnotowano spadek cen w porównaniu do zeszłego tygodnia. Na dzień dzisiejszy odmiany takie jak, ‘Amers’, ‘Lepotica’, ‘Prezydent’, ‘Walor’, ‘Węgierka’ dostępne są dla konsumentów w ceni 1 zł/kg. Nieco ponad tydzień temu producenci ceny śliwek wahały się w przedziale 1,3-2 zł/kg. Najdrożej sprzedawano odmianę ‘Amers’ (2 zł/kg).

We Wrocławiu śliwki kosztują 1,5-3,5 zł/kg. Wysokie ceny (podobnie jak w zeszłym tygodniu) utrzymują się w Krakowie – 2-3,5 zł/kg. Natomiast na targowisku hurtowym w Bydgoszczy owoce sprzedawane są za 1,5-1,8 zł/kg.

Analiza serwisu www.sadyogrody.pl powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 26-29 sierpnia br.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM