Sklepy specjalistyczne najsilniejszym kanałem sprzedaży eko-żywności w Polsce (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 29 sierpnia 2016 14:07

Sklepy specjalistyczne najsilniejszym kanałem sprzedaży eko-żywności w Polsce (video) Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet/ fot. Żelazna Studio

- Ok. 20 proc. naszej sprzedaży generujemy w sklepach konwencjonalnych, 70 proc. w sklepach specjalistycznych a 10 proc. w internecie, hurtowniach regionalnych, gastronomii i na sprzedaży eksportowej - mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet.

- Współpraca z sieciami handlowymi jest o tyle trudna, że ceny naszych surowców są mocno się wahają i o ile sklepy specjalistyczne to rozumieją to sieci handlowe nie wykazują w tym temacie zrozumienia - dodaje Sylwester Strużyna.

Bio Planet stworzyło specjalną markę pod sieci handlowe - Eko alfabet. - Sieciom proponujemy również usługę paczkowania produktów pod marką własną danej sieci. Uważam, że przyszłością handlu z supermarketami jest osobna oferta dla supermarketów a osobna dla sklepów specjalistycznych. Markę Bio Planet rezerwujemy dla sklepów specjalistycznych - zapewnia prezes Bio Planet.  

Bio Planet wypracowało w I półroczu 2016 r. 56,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 0,43 mln zł zysku netto. Rok wcześniej wyniki wyniosły odpowiednio: 40,8 mln zł i 1,6 mln zł.

Bio Planet konfekcjonuje i dystrybuuje na terenie całej Polski spożywcze produkty ekologiczne. Spółka prowadzi sprzedaż także na rynkach zagranicznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM