Sieci handlowe doceniają nowoczesnych producentów owoców i warzyw (video)

Autor: PM, www.sadyogrody.pl 28 kwietnia 2015 08:39

Sieci handlowe doceniają nowoczesnych producentów owoców i warzyw (video) Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHID)

- Branża owocowo-warzywna przeszła niedawno bardzo trudny i ważny proces. Powstały odpowiednio zorganizowane grupy producenckie i spółki handlowe, które są w stanie dostarczyć na rynek jednolity produkt o równej jakości. To sprawia, że współpraca sieci handlowych z tego typu dostawcami jest na wysokim poziomie – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl, Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

- Ci poważni, nowocześni producenci owoców i warzyw dysponują odpowiednią logistyką, know-how czy umiejętnościami promocyjnymi – dodaje Andrzej Faliński. I przyznaje, że na współpracy sieci handlowe – producenci owoców i warzyw można zarobić przyzwoite pieniądze.

Jego zdaniem, sieci handlowe pomagają sprawdzonym dostawcom eksportować na rynki międzynarodowe.

Dodał, że aby dołączyć do tej elity sadownictwa i warzywnictwa trzeba podjąć szereg inwestycji oraz starać się o wsparcie unijne. – Handel i przemysł zauważają i doceniają dążenie do nowoczesnego biznesu – mówi dyrektor generalny POHiD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM