Sieć KFC kupuje truskawki od polskich plantatorów

Autor: www.sadyogrody.pl 13 czerwca 2016 12:24

Sieć KFC kupuje truskawki od polskich plantatorów fot. shutterstock.com

Sieć KFC rozszerzyła ofertę deserową o nowe produkty - Shakes Deluxe - tworzone na bazie owoców (np. truskawek) i produktów pochodzących od polskich producentów.

- Stale monitorujemy rynek i staramy się dopasować ofertę do potrzeb naszych klientów. Dlatego połączyliśmy ze sobą rosnącą popularność shake’ów ze smakami lubianymi przez Polaków. Shakes Deluxe to orzeźwienie na lato, które można wziąć do ręki i spożywać w drodze, np. do pracy – komentuje Olgierd Danielewicz, Brand President KFC.

Smakiem nieodłącznie kojarzącym się z latem są truskawki, które stały się bazą jednego z shake’ów oferowanych przez sieć restauracji. Owoc ten cieszy się w naszym kraju dużą popularnością, a jego produkcja wyróżnia nas na świecie. Eksperci oceniają, że Polska jest drugim w Europie, zaraz po Hiszpanii, producentem tych owoców, z rocznymi zbiorami na poziomie 200 tys. ton. Według danych GUS, w 2015 roku eksport truskawek do krajów unijnych zwiększył się o 28 proc.

- Kiedy pojawiła się koncepcja rozszerzenia naszego menu o desery, od razu wiedzieliśmy, że musi wśród z nich znaleźć się truskawkowy smak, a owoce zakupimy z polskich upraw. Współpracujemy z producentami truskawek z województw mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Dzięki temu możemy zapewnić naszym klientom wysokiej jakości produkt, przygotowany na bazie lokalnych owoców – dodaje Olgierd Danielewicz, Brand President KFC.

KFC posiada w Polsce sieć ponad 200 restauracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM