Sawicki: Czeskie inspekcje restrykcyjnie badają polskie owoce i warzywa

Autor: www.portalspozywczy.pl/ PAP 15 grudnia 2014 13:41

Sawicki: Czeskie inspekcje restrykcyjnie badają polskie owoce i warzywa Marek Sawicki, minister rolnictwa

Minister rolnictwa Marek Sawicki będzie rozmawiał ze swoim czeskim odpowiednikiem ws. dodatkowych kontroli żywności - zwłaszcza owoców i warzyw, które służby naszych południowych sąsiadów zarządziły wobec polskich produktów. Nie może być dyskryminacji - apeluje Marek Sawicki, minister rolnictwa.

Sawicki przekonuje, że im ostrzej występują czescy politycy, czy działacze związkowi, tym społeczeństwo czeskie coraz bardziej przekonuje się do polskich produktów. - Do Czech sprzedajmy rekordowe ilości naszej żywności - zwrócił uwagę minister.

Specjalna instrukcja, którą otrzymały czeskie służby, wydana przez Departament Kontroli Laboratoryjnej i Certyfikatów Państwowej Inspekcji Rolnej w Czechach, zaleca szczególnie dokładne kontrolowanie artykułów spożywczych pochodzących z Polski. Została wydana w związku z zakazem importu do Rosji żywności z UE. Wymieniono w niej konkretne towary, na które inspektorzy mają zwrócić szczególną uwagę, m.in.: owoce i warzywa (w szczególności jabłka), mięso i wyroby mięsne, mleko i nabiał, ryby oraz ich przetwory - informuje www.portalspozywczy.pl za PAP.

Od 1 stycznia do 9 grudnia br. czeskie służby przeprowadziły ponad 32 tys. kontroli, z tego 4,5 tys. dotyczyło polskich produktów, do których nie było żadnych zastrzeżeń. Niemieckie towary sprawdzono 3120 razy, mimo że kraj ten jest największym eksporterem żywności do Czech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM