Sawicki: Cudów nie będzie - rynek sam się nie otworzy

Autor: sadyogrody.pl 27 stycznia 2015 13:11

Sawicki: Cudów nie będzie - rynek sam się nie otworzy Marek Sawicki, minister rolnictwa; fot. PTWP

- Dziwię się, że w tym trudnym roku sadownicy nie szukają sposobu zmniejszenia strat tylko czekają z nadzieją, że w marcu cudownie otworzy się rynek - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki na konferencji prasowej.

- Sektor sadowniczy, tak jak każdy inny sektor charakteryzuje się zmienną, w której są 3 lata prosperity, a potem następuje załamanie. Dlatego dziwi mnie, że w tym trudnym roku sadownicy nie poszukują możliwości zmniejszenia strat, tylko czekają z nadzieją, że w marcu cudownie otworzy się rynek. Cudów nie będzie. Rynek sam się nie otworzy – powiedział minister rolnictwa.

- Każdy niewykorzystany dzień to strata nie do nadrobienia, dlatego apeluję o poszukiwania przetwórni, biogazowni, gorzelni i nowych rynków. Zbyt mało jest wspólnych, praktycznych działań, a nie rozmów. Dlatego apeluję: kiedy jest sytuacja kryzysowa musimy współdziałać, a nie cwaniakować, bo na tym wszyscy tracą. W momencie gdy pojawiają się nowe oferty, trzeba z nich korzystać, a nie gromadzić towar w chłodniach i martwić się w marcu, gdy chłodnie zostaną otwarte – dodał szef resortu.

Ponadto minister zaznaczył, że rolnicy nie zostali pozostawieni sami sobie, bez wsparcia ministerstwa w dobie kryzysu.

- Nowy PROW gwarantuje duże dopłaty, nowe możliwości, które można zagospodarować na rozwój rolnictwa. Ministerstwo musi stwarzać warunki do rozwoju, a reszta należy do rolników – dodał Sawicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM