Sadownicy skorzystają na umowie o wolnym handlu pomiędzy UE i Japonią

Autor: Puls Biznesu 05 kwietnia 2016 14:24

Sadownicy skorzystają na umowie o wolnym handlu pomiędzy UE i Japonią fot. pixabay.com

Dobiegają końca negocjacje umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską a Japonią. Stworzy ona większe możliwości eksportowe również dla polskich producentów. Na japońskim rynku odnaleźć może się m.in. polska żywność, w tym owoce - podaje "Puls Biznesu".

Zdaniem ekspertów, na japońskim rynku najlepiej odnajdą się przede wszystkim nasze sztandarowe produkty - czyli żywność.

- Japonia to największy importer żywności na świecie - zaznacza w "PB", Jacek Adamski, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan. Przy tym musi ona spełniać odpowiednie wymagania.

Jak podkreśla Andrzej Mróz, wiceprezes firmy Inwatec, która z japońskimi przedsiębiorcami współpracuje już ponad 10 lat, Japończycy lubią polskie jabłka. Ale muszą one być odpowiednio przygotowane, przede wszystkim bez chemikaliów, którym są mocno przeciwni.

— Zaludnienie naszego kraju jest dużo mniejsze niż w Japonii, m.in. dlatego możemy tworzyć żywność w warunkach bliskich naturalnym, a to jest niezwykle istotne dla Japończyków — podkreśla Jacek Adamski na łamach "PB".

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM