Sadownicy mogą mieć większy problem ze sprzedażą jabłek niż rok temu

Autor: www.echodnia.eu/www.sadyogrody.pl 27 stycznia 2016 14:04

Sadownicy mogą mieć większy problem ze sprzedażą jabłek niż rok temu Producenci jabłek, zwłaszcza z regionu grójeckiego, mogą mieć znacznie większy problem z jabłkami niż w ubiegłym sezonie/ fot. shutterstock

Producenci jabłek, zwłaszcza z regionu grójeckiego, mogą mieć znacznie większy problem ze sprzedażą jabłeka niż w ubiegłym sezonie. Służby celne Rosji na poważnie zabrały się za walkę z reeksportem europejskich owoców przez kraje nieobjęte embargiem - informuje echodnia.eu.

1 sierpnia 2014 roku Rosja wprowadziła zakaz importu owoców i warzyw z Polski. Okazało się jednak, że sporo polskich owoców wciąż docierało na rosyjski rynek. Jednak jak twierdzi Mirosław Maliszewski na łamach Echa Dnia, celnicy rosyjscy działają coraz sprawniej i jeśli nabiorą podejrzenia, że jabłka pochodzą z Polski, rekwirują nie tylko owoce, ale też ciężarówki.

Sadownicy mogą mieć więc w tym roku problem z nadmiarem zgromadzonych w przechowalniach owocach. Ratunkiem mogą być jednak nowe rynki zbytu. Największa szansa dotyczy rynku USA. 

Czytaj więcej na echodnia.eu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM