Sadownicy chcą sprzedawać jabłka. Jednak zainteresowania brak...

Autor: Agrobiznes w TVP 24 marca 2016 16:07

Sadownicy chcą sprzedawać jabłka. Jednak zainteresowania brak... Producenci jabłek chcą sprzedawać jabłka wiosną ale nikt nie chce teraz ich kupować/ fot. shutterstock

Jabłka trzeba sprzedawać wtedy, kiedy chce tego rynek, a nie wtedy kiedy chcieliby tego sadownicy. Producenci jabłek chcą sprzedawać jabłka wiosną ale nikt nie chce teraz ich kupować – informuje Agrobiznes w TVP.

Tymczasem jesienią chętnych na towar prawie prosto z drzewa nie brakowało. Wtedy można było dostać za kilogram owoców przynajmniej 1 zł. Teraz chętnych brak a ceny spadły poniżej tego poziomu. Lepiej raczej nie będzie – twierdzą eksperci.

Na drugiej półkuli już zaczynają się zbiory więc trudno znaleźć amatorów na przechowywany od kilku miesięcy towar. A zapasy są rekordowe. Szacunki na początku lutego wskazywały na ponad 1 mln ton.

Mniejsza jest także sprzedać koncentratu jabłkowego. Szyki popsuli nam Chińczycy, którzy szybciej niż zwykle rozpoczęli sezon przetwórczy i już mogą mówić o rekordach. Od września do stycznia sprzedali o ponad 40 proc. koncentratu więcej niż rok wcześniej. 

Zobacz więcej w Agrobiznesie w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM