Rynek jabłek: Wyhamowanie eksportu i brak popytu

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 15 maja 2016 13:33

Rynek jabłek: Wyhamowanie eksportu i brak popytu Mimo iż ceny jabłek nie rosną to popyt na jabłka był nieco większy. Jednak kolejny tydzień przyniósł rozczarowanie a sytuacja wraca do „normy” / fot. A.Gwara

Na początku maja 2016 r. zauważyć można było pewien ruch na rynku jabłek. Mimo, iż ceny nadal pozostawały na drastycznie niskich poziomach, to w rejonie grójeckim nieco zwiększył się popyt eksportowy. Jednak sytuacja ta nie trwała długo a zainteresowanie jabłkami maleje.

Chociaż w tym roku sytuacja na rynku jabłek jest raczej stabilna to wraz z początkiem maja wydawać by się mogło, że coś drgnęło. Mimo, iż ceny jabłek nie rosną, to popyt na jabłka był nieco większy. Jednak kolejny tydzień przyniósł rozczarowanie a sytuacja wraca do „normy”.

Jak dowiedział się serwis www.sadyogrody.pl po tygodniu dobrego handlu znowu powracają problemu ze sprzedażą. Owoce, które udało się wyeksportować zalegają na rynkach. Ceny w dalszym ciągu oscylują między 0,7 - 1 zł/kg w zależności od odmiany i wielkości owoców. 

Chociaż przed sadownikami jeszcze dwa miesiące solidnego handlu – niestety - perspektyw na poprawę sytuacji brakuje. Do wzrostu cen konieczna jest znaczna poprawa w eksporcie, która w bieżącym sezonie sprzedażowym jest trudna do uzyskania. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM