Rynek Bronisze: Wysyp grzybów. Warzywa tańsze niż przed rokiem

Autor: Bronisze/ www.sadyogrody.pl 23 sierpnia 2016 10:03

Rynek Bronisze: Wysyp grzybów. Warzywa tańsze niż przed rokiem fot. shutterstock.com

- Tak jak na początku miesiąca teraz też utrzymuje się tendencja niższych cen warzyw w porównaniu z cenami sprzed roku – informuje rynek hurtowy w Broniszach.

Cebula biała jest o 20 proc. tańsza w porównaniu z cenami sprzed roku. Sprzedawana jest w workach po 10 kg w cenie 60 groszy do 1 zł za kilogram. Fasola szparagowa od 3 do 4 zł za kilogram (opakowania po 5 kg). Marchew jest o połowę tańsza, porównując ceny z rokiem poprzednim, i sprzedawana jest w cenie od 40 do 80 groszy za kilogram. Podobnie kapusta biała, jest o 50 proc., tańsza niż w analogicznym okresie roku poprzedniego i sprzedawana była w cenie od 30 do 50 groszy za kilogram. Kalafiory są w tym roku drogie. Cena od 3,5 do 5 zł w zależności od wielkości róży. W odniesieniu do cen z 2015 roku jest to o ½ drożej.

Tanie są pomidory. Od 15 zł za zwykłe (opakowanie 6 kg) do 18-25 za malinowe. Czyli cena kilograma od 3 zł do 4,5 zł.

Dużo jest kabaczków, cukinii i papryki. Ta ostatnia od 2,80 zł za kilogram zielonej do 4 zł za kilogram kolorowej. Opakowania po 5 kilogramów. Ziemniaki już od 40 groszy za kilogram. Jak widać tegoroczna aura sprzyja wegetacji warzyw.

Borowiki, koźlarze, kurki i oczywiście prawdziwki. Takiego wysypu grzybów nie było przez ostatnie dwa lata. A skoro grzybów jest dużo to i ceny są niskie, zachęcające do zakupu. Najdroższe są borowiki, cena hurtowa to 20 do 25 zł za kilogram. Kurki są teraz po 18 zł za kilogram, podczas gdy kilka tygodni temu kosztowały dwa razy tyle. Podgrzybki można już dostać po 10- 12 zł za kilogram. Koźlarze o czerwonych kapeluszach są po 10 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM