Rynek Bronisze: Większość krajowych warzyw jest tańsza niż w 2015 roku

Autor: www.sadyogrody.pl/ Bronisze 21 września 2016 15:27

Rynek Bronisze: Większość krajowych warzyw jest tańsza niż w 2015 roku fot. shutterstock

- Ceny dyni, cukinii i kabaczków są zbliżone. Od 1,50 zł za kg kabaczków do 2,5 zł za cukinie i dynie. Pomimo chłodniejszych ostatnio nocy i poranków dostawy wszystkich dyniowatych są spore bowiem pogoda o tej porze nie wpływa już na ich dojrzewanie - informują Bronisze.

Większość krajowych warzyw jest tańsza niż w 2015 roku. Wynika to z dużych, tegorocznych zbiorów, które mogą być znacznie wyższe niż w minionym roku i wynieść około 4,4 miliona ton.

Większe zbiory przekładają się na znaczną podaż i niższe ceny. Znaczna część warzyw jest o połowę tańsza w porównaniu z ceną sprzed roku.

Fasolka szparagowa, w ofercie hurtowej Rynku w Broniszach sprzedawana jest w cenie od 2,3 do 3 zł za kilogram (opakowania po 5 kg). Cebula biała w opakowaniach po 15 kg sprzedawana jest w cenie od 30 groszy do 60 groszy za kilogram, co oznacza spadek cen o 50 proc. w porównaniu do ceny z września 2015 roku.

O połowę tańsza jest także marchew, w ofercie hurtowej worki po 15 kg, kosztuje od 40 do 50 groszy za kilogram. Podobnie pietruszka, w tym roku odbiorcy płacą połowę ceny sprzed roku. Na rynku w Broniszach korzenie pietruszki sprzedawane są w cenie od 2 zł do 2,2 zł za kilogram. Papryka zielona w cenie hurtowej od 1,85 do 2,3 zł za kilogram, kolorowa do 3,5 zł za kilogram to oznacza spadek cen o 1/3, w porównaniu do cen z ubiegłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM