Ruszyła polska misja gospodarcza do Indii. Znikną bariery w eksporcie jabłek?

Autor: PAP 12 lutego 2016 09:21

Ruszyła polska misja gospodarcza do Indii. Znikną bariery w eksporcie jabłek? Polskie jabłka wkrótce pojadą do Indii? fot. shutterstock.com

- Mamy nadzieję, że rynek indyjski otworzy się jeszcze szerzej na polski przemysł spożywczy. Mamy również nadzieję, że znikną ostatnie bariery w imporcie z Polski jabłek, które mają wielkie szanse na odniesienie sukcesu w Indiach - powiedział wiceminister rozwoju Radosław Domagalski.

Jego zdaniem rynek tego azjatyckiego kraju jest obecnie największym perspektywicznym rynkiem na świecie jeśli chodzi o potencjał sprzedażowy jabłek. "Są cały czas problemy proceduralne przy imporcie. Mamy nadzieję, że zrobimy postęp w tej sprawie" - dodał wiceminister.

Polsko-indyjska wymiana handlowa w 2014 r. osiągnęła wartość prawie 2,3 mld dolarów, a za pierwszych jedenaście miesięcy 2015 r. - nieco ponad 2 mld dolarów (w tym polski import to ok. 1,6 mld dolarów, a eksport - ok. 400 mln dolarów).

Prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński udaje się do Mumbaju w Indiach, gdzie będzie przewodniczył misji gospodarczej z udziałem polskich przedsiębiorców. 

W składzie polskiej delegacji znajdą się również: wiceminister rozwoju Radosław Domagalski, przedstawiciele administracji rządowej, organizacji biznesu oraz przedsiębiorstw.

Głównym celem wizyty jest udział w międzynarodowym forum gospodarczym Make in India Week w Mumbaju. W wydarzeniu, oprócz władz indyjskich pod przewodnictwem premiera Narendry Modiego wezmą udział szefowie rządów innych państw oraz przedstawiciele sektora biznesowego z Indii, Europy, Ameryki i Azji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM