Ruszył handel na truskawkowej giełdzie w Nowym Przybojewie

Autor: www.sadyogrody.pl 17 maja 2015 12:03

15 maja otwarto Targowisko Gminne w Nowym Przybojewie w gm. Czerwińsk (powiat płoński). To największa w Polsce giełda truskawek i owoców miękkich.

Zmieniono stanowiska dla sprzedających owoce miękkie. Od 15 maja 2015 r. przy bramie numer 1 zostanie uruchomiony drugi punkt kasowy, dzięki czemu samochody będą wjeżdżać jednocześnie z dwóch stron na aleję główną oraz na aleję znajdującą się przy gastronomii. Tam też będzie odbywać się handel truskawkami.

Kupujący owoce miękkie będą mogli wjeżdżać bramą numer 2 i zatrzymywać się przy alei, gdzie odbywać się również będzie przeładunek. Wyjazd z targowiska obywał się będzie bramą numer 3. Kierowaniem i ustawianiem aut będą zajmować się pracownicy ochrony oraz pracownicy ZGKiM.

Giełda w Nowym Przybojewie to wielki plac targowy, z którego korzystają rolnicy z powiatów płońskiego, nowodworskiego, płockiego, sochaczewskiego, a także kupcy z całej Polski i zagranicy.

Plac targowy znajduje się w miejscowości Nowe Przybojewo przy drodze powiatowej Nr 3071W Załuski – Zdunowo – Kamienica – Goławin (gm. Czerwińsk nad Wisłą, pow. płoński). Lokalizacja targowiska jest niezwykle dogodna m.in. ze względu na to, że okoliczne gminy są największym w regionie producentem owoców i warzyw, a w szczególności specjalizują się w uprawie truskawek.

W ostatnich latach plac targowy przeszedł gruntowną modernizację.

Jak już pisał serwis www.sadyogrody.pl, na rynku pojawiły się już polskie truskawki z wysokich tuneli. Wkrótce dojrzeją także te uprawiane na polu pod włókniną.

Czytaj także: Bronisze: Pogoda opóźnia sezon truskawkowy i wpływa na wysokie ceny

Ceny krajowych truskawek na rynkach hurtowych wahają się między 10-24 zł/kg

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM