Rosyjscy importerzy dalej poszukują dostawców jabłek, gruszek i winogron

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 28 maja 2015 11:08

Rosyjscy importerzy dalej poszukują dostawców jabłek, gruszek i winogron fot. shutterstock.com

Rosyjski zakaz importowania produktów pochodzenia europejskiego z całą pewnością zmusił tamtejszych importerów do szukania alternatywnych rynków. W dalszym ciągu szukają oni dostawców jabłek, gruszek i winogron - podaje freshplaza.com.

Rosja rozpoczęła współpracę z Chile, Arentyną, Serbią oraz niektórymi krajami afrykańskimi. Jak twierdzi jeden z importerów, ceny produktów, których dostawców ciężko jest pozyskać będą dużo wyższe, niż do momentu wprowadzenia embarga.

Produkty takie jak morele czy brzoskwinie zostaną zastąpione owocami z Izraela, Turcji czy Egiptu. Jednak w dalszym ciągu importerzy szukają rynków, w których pozyskają gruszki, jabłka i winogrona.  

Rynek warzyw, a zwłaszcza ziemniaków i cebuli nie uległ dużej zmianie. Produkty te sprowadzane są z Egiptu, Iranu czy Turcji. Duże zapasy zapewniają także lokalni, rosyjscy producenci. Szacuje się, że do końca czerwca, 90 proc. importu ziemniaków i cebuli zostanie zastąpione przez lokalne produkty.

Jak twierdzi rosyjski importer, sytuacja, w której się znajdują nie jest łatwa. Należy dołożyć wszelkich starań w celu rozwiązania kwestii politycznych, aby powrócić do „normalności”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA