Rossielhoznadzor kontroluje producentów owoców z Grecji, Cypru i Węgier

Autor: www.gazeta.ru/www.sadyogrody.pl 15 kwietnia 2015 15:43

Rossielhoznadzor kontroluje producentów owoców z Grecji, Cypru i Węgier fot. shutterstock.com

Kreml nie wyklucza zniesienia embarga żywności z trzech krajów Unii Europejskiej, z Grecji, Cypru i Węgier. Mimo powrotu greckich brzoskwiń, cypryjskich pomarańczy i węgierskich jabłek mało prawdopodobny jest powrót cen do tych, z przed wprowadzenia embarga - podaje gazeta.ru.

Rosselhoznadzor wysyła około 20 osób celem inspekcji gospodarstw, z których mają być dostarczane owoce i warzywa do Rosji. W każdym z krajów działać będą dwie grupy inspekcyjne. Kontrola odbędzie się od 20 do 30 kwietnia br.

Grecja jest największym dostawcą na rynek rosyjski truskawki, pomarańczy, brzoskwiń, winogron, kiwi i owoców morza. Według Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego, w 2013 roku Rosja importowała z Grecji 181 tys. ton żywności i surowców rolnych. W 2014 roku, import ten wynosił tylko 127 tys. ton żywności.

Towary importowane z Republiki Cypryjskiej to głównie cytrusy oraz świeże i mrożone ryby. Węgry – to przede wszystkim jabłka i mięso, ale także sadzonki drzew owocowych.

Choć import produktów rolno-spożywczych jest niewielki, jednak państwa te odczuły brak rynku rosyjskiego.

Zniesienie embarga na część produktów z tych państw nie wpłynie znacząco na ceny w Rosji, ponieważ import produktów z tych kraju jest zaledwie niewielką częścią ogółu importu, który do momentu wprowadzenia embarga funkcjonował bez zarzutu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM