Rossielchoznadzor: UE nie podejmuje żadnych rozmów ws. zniesienia embarga

Autor: www.sadyogrody.pl / fruitnews.info 25 maja 2015 16:27

Rossielchoznadzor: UE nie podejmuje żadnych rozmów ws. zniesienia embarga fot. shutterstock.com

Szef Rossielchoznadzoru, Siergiej Dankwert skrytykował Unię Europejską za brak rozmów z Rosją w sprawie wznowienia dostaw produktów rolno-spożywczych na rynek rosyjski – podaje serwis fruitnews.info

Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, Szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego powiedział, że w przypadku uchylenia embarga na produkty rolne, będzie można dopuścić na rosyjski rynek około 20 proc. poprzednich dostawców z Węgier, Grecji i Cypru.

Dankwert skrytykował we wtorek brak dialogu z odpowiednimi służbami Unii Europejskiej o warunkach wznowienia dostaw produktów do Federacji Rosyjskiej w przypadku zniesienia embarga.

Jak dodał nie są podejmowane żadne rozmowy na temat zniesienia sankcji. Szef Rossielchoznadzoru twierdzi, urzędnicy z UE wszystkie rozmowy przerwali. 

Siergiej Dankwert wypowiada się również negatywnie o braku rozmów z pojedynczymi krajami w sprawie zniesienia embarga. Wspomniał o tym, że gdy przedstawiciele Rossielchoznadzoru chcieli porozmawiać bezpośrednio z "polskimi kolegami", ci odesłali ich do decydentów na szczeblu unijnym.

Jak twierdzą przedstawiciele UE, działanie rosyjskich inspektorów wpływa negatywnie na integralność Unii. 

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI