Rossielchoznadzor: UE nie podejmuje żadnych rozmów ws. zniesienia embarga

Autor: www.sadyogrody.pl / fruitnews.info 25 maja 2015 16:27

Rossielchoznadzor: UE nie podejmuje żadnych rozmów ws. zniesienia embarga fot. shutterstock.com

Szef Rossielchoznadzoru, Siergiej Dankwert skrytykował Unię Europejską za brak rozmów z Rosją w sprawie wznowienia dostaw produktów rolno-spożywczych na rynek rosyjski – podaje serwis fruitnews.info

Jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, Szef Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego powiedział, że w przypadku uchylenia embarga na produkty rolne, będzie można dopuścić na rosyjski rynek około 20 proc. poprzednich dostawców z Węgier, Grecji i Cypru.

Dankwert skrytykował we wtorek brak dialogu z odpowiednimi służbami Unii Europejskiej o warunkach wznowienia dostaw produktów do Federacji Rosyjskiej w przypadku zniesienia embarga.

Jak dodał nie są podejmowane żadne rozmowy na temat zniesienia sankcji. Szef Rossielchoznadzoru twierdzi, urzędnicy z UE wszystkie rozmowy przerwali. 

Siergiej Dankwert wypowiada się również negatywnie o braku rozmów z pojedynczymi krajami w sprawie zniesienia embarga. Wspomniał o tym, że gdy przedstawiciele Rossielchoznadzoru chcieli porozmawiać bezpośrednio z "polskimi kolegami", ci odesłali ich do decydentów na szczeblu unijnym.

Jak twierdzą przedstawiciele UE, działanie rosyjskich inspektorów wpływa negatywnie na integralność Unii. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM