Rośnie produkcja jabłek w Pakistanie

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: USDA 07 kwietnia 2015 08:19

Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez USDA, w sezonie 2012/2013 w Pakistanie zbiory jabłek zamknęły się wynikiem 555 tys. ton, co pozwoliło temu krajowi na znalezienie miejsca na światowej liście 25 największych producentów tego owocu. Jabłka uprawiane są na łącznym obszarze 110 tys. ha - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: USDA.

W roku 2013 łączny import jabłek wyniósł nieco ponad 14 tys. ton – to sporo więcej wobec danych sprzed 10 lat, kiedy to sprowadzano około 2,5 tys. ton jabłek.

Jabłka to niezwykle popularny owoc w tym bardzo licznym kraju – przypomnijmy populacja Pakistanu to około 188 mln ludzi, a średnio na 1 Pakistańczyka przypada około 3 kg zebranych jabłek. Oprócz znanych i popularnych również w Europie odmian jak Golden czy Red Delicious w Pakistanie najchętniej spożywane są owoce odmiany Kala Kulu, Kaja czy Gacha i Amri.

W przypadku importowanych owoców największe ilości pochodzą z Nowej Zelandii – tu głównie odmiana Royal Gala czy z Iranu i Chin. Eksport jabłek nie istnieje praktycznie w ogóle – w omawianym okresie 2013 roku wysłano jedynie 1,5 tys. ton jabłek – choć to i tak spory wzrost wobec danych z 2003 roku, kiedy ta wysyłka wynosiła jedynie 139 ton.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM