Rośnie popyt na polską paprykę w Europie Zachodniej

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 06 lutego 2018 09:49

Rośnie popyt na polską paprykę w Europie Zachodniej fot. shutterstock.com

- Polska papryka wypełnia lukę w dostawach na rynku UE i zauważyliśmy, że popyt u naszych klientów z Europy Zachodniej rośnie z roku na rok. Jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem naszego programu eksportu w tym roku i chcemy wejść na nowe rynki – do Włochy, Francji i Finlandii – mówi Agnieszka Arcimowicz z firmy Targban na łamach freshplaza.com.

Targban chce urozmaicić ofertę warzyw pochodzących z upraw tunelowych z Polski. Do oferty polskiej papryki dołączają więc cukinia i bakłażany. Firma spodziewa się rosnącej produkcji tych warzyw.

- Polscy plantatorzy ciężko pracują nad zwiększeniem powierzchni upraw, a także wielkości produkcji, ale nie jest proste ze względu na niedobór siły roboczej w wielu sektorach, zwłaszcza w rolnictwie. Ponadto w sektorze upraw tunelowych nie stworzono spółdzielni i grup producentów, które dałaby możliwość rozwoju i nawiązania nowych kontaktów handlowych, a tym samym ogólnie przyczyniłyby się do rozwoju sektora – powiedziała Agnieszka Arcimowicz z firmy Targban.

Targban współpracuje z mniejszymi producentami, skupując sporą część ich produkcji.

Polska produkcja papryki oceniana jest na około 80-100 tysięcy ton rocznie. Około 50 proc. papryki wyprodukowanej w Polsce wykorzystuje się do przetwórstwa, 20 proc. produkcji sprzedaje się na krajowym rynku, a 30 proc. produkcji trafia na eksport.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM