Rosną ceny malin w hurcie. Wahają się między 10-22 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 03 sierpnia 2016 08:16

Rosną ceny malin w hurcie. Wahają się między 10-22 zł/kg Tegoroczny sezon dla plantatorów malin był dobry. Mimo iż, eksperci branży spodziewali się spadów cen, utrzymywały raczej stabilne i wysokie poziomy / fot. pixabay

Tegoroczny sezon dla plantatorów malin był dobry. Mimo iż, eksperci branży spodziewali się spadów cen, utrzymywały raczej stabilne i wysokie poziomy. Według analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny malin w hurcie na terenie całej Polski wahają się między 10-22 zł/kg.

Na monitorowanych przez nas rynkach hurtowych ceny malin poszybowały w górę. Na jednym z nich odnotowaliśmy niewielki spadek oraz w jednym przypadku cena w ciągu tygodnia nie zmieniła się.

Na Warszawskich Broniszach ceny malin wzrosły o 5 zł w porównaniu do tych sprzed tygodnia i obecnie wahają się między 15-18 zł/kg. Równie duży wzrost odnotowaliśmy we Wrocławiu, gdzie obecnie owoce kosztują 16-22 zł/kg, a jeszcze tydzień temu ich cena wynosiła 14-16 zł/kg.

W Rzeszowie producenci i dystrybutorzy sprzedają maliny za 12-14 zł/kg (było 5,5-10 zł/kg). Na Giełdzie Kaliskiej owoce można kupić za 14-16 zł/kg, podczas gdy tydzień temu kosztowały 14 zł/kg. W Bydgoszczy również ceny wzrosły – z 10-12 zł/kg na 12-15 zł/kg. 

Jedynym rynkiem hurtowym w którym odnotowaliśmy niewielki spadek jest ten zlokalizowany w Łodzi. W tym miejscu maliny tydzień temu sprzedawane były za 10-16 zł/kg, zaś teraz spadła cena maksymalna jaką można otrzymać na 14 zł/kg. W Sandomierzu ceny malin w ciągu tygodnia nie zmieniły się i kosztują 11-12 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 1-2 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM