Rosną ceny borówek w hurcie. Dochodzą do 24 zł/kg

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 13 sierpnia 2016 12:36

Rosną ceny borówek w hurcie. Dochodzą do 24 zł/kg Nowy tydzień przynosi znaczne wzrosty niemalże na każdym z monitorowanych przez nas rynkach hurtowych. / fot. pixabay

Podczas ostatniej analizy serwisu www.sadyogrody.pl ceny borówek były raczej stabilne. Nowy tydzień przynosi znaczne wzrosty niemalże na każdym z monitorowanych przez nas rynkach hurtowych. Borówki na terenie całego kraju kosztują 15-24 zł/kg.

W porównaniu do ostatniej analizy przeprowadzonej tydzień temu niemalże na każdym z rynków hurtowych ceny borówek wzrosły. W jednym przypadku cena od trzech tygodni nie zmieniła się.

Na Warszawskich Broniszach za kilogram borówek trzeba zapłacić 18-20 zł/kg, podczas gdy jeszcze tydzień temu kosztowały 14-20 zł/kg. Duży wzrost cen odnotowaliśmy w Poznaniu, gdzie borówki podrożały z 12-16 zł/kg na 16-24 zł/kg.

O 4 zł wzrosła cena borówek w Łodzi. W tym miejscu owoce kosztują 16-18 zł/kg. We Wrocławiu producenci i dystrybutorzy sprzedają borówki za 15-18 zł/kg (było 12-15 zł/kg). W Rzeszowie cena owoców nie zmienia się od trzech tygodni i wynosi 15-16 zł/kg.

Na Giełdzie Kaliskiej można kupić borówki za 18-20 zł/kg. W tym miejscu tydzień temu owoce sprzedawane były za 15-16 zł/kg. W Bydgoszczy o 5 zł wzrosła cena minimalna jaką można otrzymać i o 3 zł minimalna. Na tym rynku hurtowym borówki kosztują 13-16 zł/kg. 

Analiza powstała na podstawie oficjalnych cen podanych przez rynki hurtowe w dniach 11-12 sierpnia br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM