Rosjanie podpisują petycję o nieniszczenie żywności objętej embargiem

Autor: www.newsweek.pl/www.sadyogrody.pl 06 sierpnia 2015 14:15

Rosjanie podpisują petycję o nieniszczenie żywności objętej embargiem W czwartek wchodzi w życie dekret, który nakazuje niszczenie przemycanych produktów objętych embargiem/ fot. shutterstock

W czwartek wchodzi w życie dekret, który nakazuje niszczenie przemycanych produktów objętych embargiem. Rosjanie łapią się za głowy i masowo podpisują błagalną petycję do Putina - podaje Newsweek.

Rosjanie zadają sobie pytanie, dlaczego niszczyć polskie jabłka i francuskie sery, skoro można nakarmić nimi najuboższych obywateli? Obywatele Rosji podpisują petycję do Putina z prośbą, by zmienił treść dekretu. Zrobiło już to ponad 150 tys. niepokornych, a przychylnych pomysłowi przybywa – informuje serwis Change.org, na którym znajduje się treść petycja adresowana bezpośrednio do prezydenta i Dumy Państwowej.

Przypominają przy tym, że sankcje nałożone na państwa europejskie doprowadziły do kryzysu na rynku towarów, a rozdanie ich najbiedniejszym ulży budżetowi i tym, których nie stać nawet na chleb.

Od 6 sierpnia wszystkie produkty objęte embargiem będą niszczone na granicy – poinformowała tydzień temu kancelaria Kremla.

Czytaj więcej w serwisie newsweek.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM