Rosja zwiększyła import jabłek z Chile

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 07 października 2015 12:08

Rosja zwiększyła import jabłek z Chile W ciągu pierwszych ośmiu miesiącach roku eksport jabłek z Chile do Rosji wzrósł o 101 proc. a jego wolumen osiągnął 26,076 tys. ton/ fot. A.Gwara

Rosja wraz z wprowadzeniem embarga na produkty pochodzące z krajów Unii Europejskiej, zwiększyła dostawy jabłek z Chile. W okresie od stycznia do sierpnia bieżącego roku Chile odnotowało znaczny wzrost eksportu jabłek do Rosji, Chin i Arabii Saudyjskiej – podaje fruit-inform.com.

Według danych chilijskiego Urzędu ds. Badań Rolnictwa i Polityki eksport jabłek do Rosji w ciągu pierwszych ośmiu miesiącach roku wzrósł o  101 proc. a jego wolumen osiągnął 26,076 tys. ton. Średnia cena jabłek wynosiła 0,80 dolara/kg  i była o 10 proc. niższa niż przed rokiem.

Eksport do Chin wzrósł o 44 proc. i wyniósł 21,591 tys. ton. Jednak cena jabłek spadła o 17 proc. osiągając poziom 1,01 dolara/kg.

Dostawy jabłek do Arabii Saudyjskiej z Chile wzrosły o 20 proc. i wyniosły 39,038 tys. ton, a średnia cena dla jabłek wyniosła 0,83 dolara/kg.

Jednak pomimo wzrostu eksportu do tych trzech krajów, odnotowano spadek eksportu z Chile w bieżącym roku do poziomu najniższego od 10 lat.   

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM