Rosja wyraziła zaniepokojenie dostawami żywności z Białorusi

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 12 listopada 2015 12:43

Rosja wyraziła zaniepokojenie dostawami żywności z Białorusi Rossielchoznadzor wyraził zaniepokojenie dostawami żywności z Białorusi, które są dla tego kraju nietypowe/ fot. shutterstock

Rossielchoznadzor wyraził zaniepokojenie dostawami żywności z Białorusi, które są dla tego kraju nietypowe. Podejrzenia służby ochrony fitosanitarnej wzbudziły dostawy owoców, grzybów i rzodkiewek – podaje fruit-inform.com.

W czasie trwającego embarga to Białoruś stała się głównym dostawcą produktów rolno-spożywczych na rynek rosyjski. Kraj stał się także dostawcą produktów nie dostarczanych nigdy na tamtejszy rynek, czyli sezonowych warzyw i owoców egzotycznych.

Jak stwierdza raport Rossielchoznadzoru do Rosji regularnie trafiają białoruskie truskawki, jeżyny, maliny i inne produkty sezonowe, których mogą pochodzić z krajów trzecich. Raport Rossielchoznadzoru wyraża zaniepokojenie takim stanem rzeczy i wskazuje na zagrożenie dla bezpieczeństwa sektora rolno - spożywczego w Rosji.

Liczba ujawnionych sfałszowanych certyfikatów, produktów, które do Rosji trafiły z Białorusi, wynosiła w 2014 roku 82. Od początku roku 2015 było ich aż 388.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM