Rosja wstrzymała import żywności z Bułgarii

Autor: FAMMU/FAPA na podstawie: fruitinform 02 października 2015 10:02

Rosja wstrzymała import żywności z Bułgarii Rosja wprowadziła embargo na bułagrskie produkty/ fot. shutterstock

Jak poinformował Rosselkhoznadzor, rosyjska Federalna Służba Weterynaryjna i Fitosanitarna, Rosja wstrzymała import żywności z Bułgarii. Od dnia 1 września zakazany jest wwóz wszelkich bułgarskich produktów rolnych na tren Rosji - informuje FAMMU/FAPA na podstawie: fruitinform.

Do tej pory zakazem wwozu objęte były jedynie produkty wyszczególnione na liście produktów objętych embargiem dla wszystkich członków Unii Europejskiej. Jednak zdaniem strony rosyjskiej, zbyt często wykrywane były fałszywe certyfikaty eksportowe i reeksportowe w przypadku właśnie Bułgarii. Tym samym wprowadzono całkowity zakaz wwozu wszelkich produktów pochodzenia bułgarskiego oraz również tych reeksportowanych przez Bułgarów.

W przypadku owoców i warzyw już od dnia 25 kwietnia wprowadzono zawężony zakaz wwozu zwłaszcza po wykryciu, iż importowane z Bułgarii jabłka rzekomo brazylijskie, marokańskie i chińskie w rzeczywistości miały sfałszowane certyfikaty i były produkowane na terenie państw unijnych. Ostatnie miesiące to zdecydowane zintensyfikowanie ścisłych kontroli rosyjskiego nadzoru właśnie w obawie przed „przemycaniem” na teren Rosji unijnych produktów dostarczanych jakoby reeksportowane z państw pozaunijnych.

Przypomnijmy, iż od 6 sierpnia br. przedłużono o kolejny rok embargo na unijne produkty rolne oraz produkty amerykańskie, kanadyjskie, australijskie i norweskie, a w minionym miesiącu do listy państw zakazanych dołączyły także Albania, Montenegro i Lichtenstein. Od stycznia 2016 roku taki zakaz planowany jest także dla produktów ukraińskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM