Rosja "wpuszcza" na rynek owoce z Mołdawii

Autor: www.fruitnews.info/www.sadyogrody.pl 18 czerwca 2015 10:28

Rossielchoznadzor zezwolił na import owoców z Mołdawii i Naddniestrza od 12 czerwca. Jak twierdzą specjaliści Rosyjskiej Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego wznowienie przewozu póki co będzie działać w trybie „testowym” - podaje fruitnews.info.

Mołdawia może dostarczać w sumie do Rosji jabłka, gruszki, pigwy, a także morele, wiśnie, brzoskwinie, nektarynki, śliwki i owoce tarniny. Pozwolenie na eksport owoców do Federacji Rosyjskiej ma charakter czasowy i jest określany jako próbny.

Produkty dostarczane będą przez dwie firmy: Grimafruct oraz Agrodenidan oraz sześć przedsiębiorstw. Z Naddniestrza (separatystycznego prorosyjskiego mołdawskiego regionu) do Rosji owoce mogą eksportować wszystkie firmy.

W przypadku naruszenia przepisów fitosanitarnych Rosji, eksport owoców może zostać ponownie wstrzymany.

Embargo na większość mołdawskich owoców Rosja narzuciła w lipcu 2014 r. Oficjalnie - ze względów fitosanitarnych, ale zbiegło się to z podpisaniem przez mołdawskie władze umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. W lutym br. - w ramach "eksperymentu - Rossielchoznadzor zezwolił na eksport do Rosji dziesięciu firmom z Naddniestrza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM