Rosja walczy z nielegalnym importem. Wyszukuje i niszczy produkty

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 12 maja 2016 13:07

Rosja walczy z nielegalnym importem. Wyszukuje i niszczy produkty Na dalekiej północy kraju znaleziono także produkty z Polski / fot. www.fsvps.ru

Rossielchoznadzor nie odpuszcza i wyszukuje nielegalnie importowane produkty pochodzenia unijnego. W ostatnich dniach w rejonie Pskowa w zachodniej Rosji zatrzymanych zostało osiem białoruskich ciężarówek w których znaleziono 60 ton papryki, 40 ton pomidorów i 60 ton jabłek bez etykiet – podaje freshplaza.com.

Owoce i warzywa przewożone przez Białorusinów były nieznanego pochodzenia w związku z czym zostały skonfiskowane i zniszczone.

W południowej Rosji zatrzymano ciężarówki z Kazachstanu. We wnętrzu samochodu znaleziono 19,5 ton pomidorów. Według dokumentów warzywa pochodziły z Kazachstanu, jednak według służb były przywiezione z Turcji. Pomidory uległy zniszczeniu.

Na dalekiej północy kraju znaleziono także produkty z Polski. Rossielchoznadzor w trakcie kontroli odkrył ponad 105 ton jabłek, 152 kg pieczarek i ponad 20 kg porów. Znaleziono również 22 kg tureckich pomidorów i niecałe 5 kg brzoskwiń. Wszystkie produkty zostały zniszczone. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM