Rosja: Sezon zbiorów owoców i warzyw spowodował spadki cen

Autor: PAP 10 sierpnia 2015 15:22

Rosja: Sezon zbiorów owoców i warzyw spowodował spadki cen Od początku kwietnia do połowy lipca na rosyjskim rynku można było zaobserwować spadek cen wybranych produktów spożywczych/ fot. shutterstock

Dla przeciętnego Rosjanina gigantyczny wzrost cen żywności był jedną z najdotkliwszych konsekwencji zachodnich sankcji nałożonych na Moskwę. Jednak jak informuje rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu, od początku kwietnia do połowy lipca, na rosyjskim rynku można było zaobserwować spadek cen wybranych produktów spożywczych.

Silny spadek wartości rubla i wprowadzone przez Kreml embargo na produkty spożywcze z krajów UE - postrzegane jako odwet za wspomniane sankcje - sprawiły, że w okresie od 1 lipca 2014 r. do 30 czerwca 2015 r. ceny podstawowych artykułów żywnościowych w Rosji wzrosły średnio o 20 proc. - wynika z danych Ministerstwa Przemysłu i Handlu Federacji Rosyjskiej oraz Federalnej Służby Statystycznej.

Jak jednak informuje rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu, od początku kwietnia do połowy lipca na rosyjskim rynku można było zaobserwować spadek cen wybranych produktów spożywczych. Najmocniej staniały warzywa i owoce - cena kilograma ogórków zmniejszyła się o 58,7 proc., a kilograma pomidorów - o 41,3 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM