Rosja: Sektor produkcji rolnej jest gotów na uchylenie embarga

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 27 marca 2017 13:05

Rosja: Sektor produkcji rolnej jest gotów na uchylenie embarga fot. shutterstock

Jak powiedział minister rolnictwa Federacji Rosyjskiej Aleksander Tkaczow, rosyjski sektor produkcji rolnej jest gotów na uchylenie embarga, jednak dobrze by było utrzymać je jeszcze przez 10 lat - podaje fruit-inform.com.

Ogólnie rzecz biorąc, sektor rolny jest gotowy do zniesienia sankcji. Istotne jest jednak aby kontynuować prace nad zmniejszeniem kosztów produkcji i zwiększeniem wydajności dzięki czemu nasze produkty będą bardziej konkurencyjne - powiedział Alexander Tkachev.

Zauważył, że jeśli sankcje zostaną anulowane to na rynku rosyjskim znowu będzie więcej produktow importowanych. - W związku z tym, musimy oprzeć się konkurencji ale nie za pomocą zakazow ale konkurencji polegającej na tym, że nasz produkt jest tańszy i lepszy - podkreślił minister.

Zapytany, czy wspiera przedłużenie embarga na koleje 2-3 lat, Alexander Tkachev powiedział, że dla rosyjskiego sektora rolnego byłoby dobre nawet 10 lat. Jednocześnie przyznał, że zniesienie sankcji przyniesie także korzyści dla Rosji. W szczególności pozwoli na pozyskanie większej liczby tanich kredytów w rolnictwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM