Rosja: Przez dwa tygodnie grudnia ceny owoców i warzyw wzrosły o 3,7 proc.

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 29 grudnia 2015 12:46

Rosja: Przez dwa tygodnie grudnia ceny owoców i warzyw wzrosły o 3,7 proc. Przez dwa tygodnie grudnia ceny owoców i warzyw wzrosły o 3,7 procent. Największy wzrost dotyczy pomidorów i ogórków/ fot. shutterstock

Wprowadzenie embarga na owoce i warzywa pochodzące z Turcji ma odbicie w cenach tych produktów. Przez dwa tygodnie grudnia ceny wzrosły o 3,7 procent. Największy wzrost dotyczy pomidorów i ogórków – podaje fruit-inform.com.

Zdrożały przede wszystkim pomidory i ogórki, a wzrost ten jest konsekwencją zapowiedzi wprowadzenia przez Rosję zakazu importu produktów z Turcji.

Komunikat ministerstwa rolnictwa Federacji Rosyjskiej podkreśla, że wzrost cen warzyw i owoców wynikał w głównej mierze z przewidywanego wpływu wprowadzenia zakazu importu (od 01.01.2016). Jednak nie bez znaczenia jest również osłabienie rubla i nierównowaga podażowo-popytowa na rynku w okresie, kiedy zakończyły się dostawy produktów od rodzimych producentów.

Federalna Służba Antymonopolowa (FAS) wydała zaś komunikat, który ma ostrzegać dostawców żywności przed nieuzasadnionymi zwyżkami cen w związku z embargiem na produkty tureckie, które są niedopuszczalne. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM