Rosja: Ograniczenie importu mołdawskich produktów dostarczanych przez Białoruś

Autor: www.fruit-inform.com/www.sadyogrody.pl 14 marca 2016 13:18

Rosja: Ograniczenie importu mołdawskich produktów dostarczanych przez Białoruś Rossielchoznadzor wprowadził tymczasowe ograniczenia na import owoców i warzyw z mołdawskimi świadectwami fitosanitarnymi, które trafiały do Rosji przez terytorium Białorusi/ fot. shutterstock

Od 14 marca Rossielchoznadzor wprowadził tymczasowe ograniczenia na import owoców i warzyw z mołdawskimi świadectwami fitosanitarnymi, które trafiały do Rosji przez terytorium Białorusi – informuje fruit-inform.com.

Powodem wprowadzenia zakazu jest ograniczenie przywozu produktów objętych embargiem na terytorium Rosji, ale także promocja eksportu prawdziwych mołdawskich produktów roślinnych.

Zakaz importu dotyczy mołdawskich produktów roślinnych, które mają mołdawskie świadectwa fitosanitarne wydane na odbiorców zarejestrowanych na terytorium Rosji i wwożonych przez punkty kontrolne w regionach Biełgorod, Kurska i Briaśsk.

Rossielchoznadzor stwierdził, że po dopuszczeniu dostaw na rosyjski rynek produktów z mołdawskich firm, zauważono gwałtowny wzrost eksportu produktów z Mołdawii dostarczonych do Rosji po skomplikowanych trasach logistycznych przez Białoruś. Zdaniem ekspertów są to produkty typowe dla Unii Europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM