Rosja może znieść częściowo embargo dla wybranych krajów

Autor: Gazeta Wyborcza / media 23 stycznia 2015 12:19

Kraje UE są coraz bardziej podzielone w sprawie rosyjskiego embarga na żywność. Kreml wykorzystuje ten fakt, proponując niektórym państwom częściowe zniesienie ograniczeń eksportu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rosja deklaruje m.in., że jest gotowa do sprowadzania wieprzowiny, po przebadaniu świń z Francji, Włoch, Węgier, Niemiec, Holandii i Danii - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Minister Marek Sawicki tłumaczył, że to zły sygnał, dodając, że Rosja jest mistrzem w rozmontowywaniu solidaryzmu europejskiego.

Kraje unijne mają teraz nie lada orzech do zgryzienia. Czy zachowają jednolitą linię wobec Rosji, zwłaszcza w obliczu informacji o dalszym napływie rosyjskich wojsk w regiony Doniecka i Ługańska i wznowieniu walk na Ukrainie, czy raczej skupią się tylko i wyłącznie na własnych, partykularnych interesach?

Rzecznik KE ds. bezpieczeństwa żywności Enrico Brivio zapewnił jednak, że Komisja chce uniknąć sytuacji, że Unia będzie w rękach kraju trzeciego, który będzie mógł sobie wybierać, z którym krajem Wspólnoty chce handlować.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM