Rosja grozi zakazem reeksportu warzyw i owoców przez terytorium UE

Autor: www.fresh-market.pl na podstawie rbc.ru. 08 czerwca 2016 08:24

Rosja grozi zakazem reeksportu warzyw i owoców przez terytorium UE Rosja może zakazać wjazdu na swój teren owoców i warzyw reeksportowanych z krajów trzecich przez obszar UE / fot. shutterstock

Rosja może zakazać wjazdu na swój teren owoców i warzyw reeksportowanych z krajów trzecich przez obszar UE - poinformował portal fresh-market.pl na podstawie rbc.ru.

Rossielchoznadzor podejrzewa kraje UE o to, że państwa te wspierają dostawy do Rosji towarów objętych embargiem pod pozorem reeksportu produktów pochodzących z Afryki. Urząd ostrzega, że ​​może wprowadzić zakaz takiego reeksportu owoców i warzyw realizowanego przez obszar Unii Europejskiej.

- Rosja może zakazać reeksportu warzyw i owoców przez terytorium Unii Europejskiej - przekazała agencji "Interfax" powołując się na wiceszefa Rossielchoznadzoru Julię Szwabauskiene.

Według niej podejrzenia Rossielchoznadzor wzbudzają produkty, które mają świadectwa fitosanitarne z krajów takich jak: Benin, Jemen, Gwinea Bissau, Nigeria i Burkina Faso. Ponadto agencja ma też wątpliwości co do produktów z certyfikatami Kamerunu, Demokratycznej Republiki Konga, Mozambiku i innych krajów, które trafiają do Rosji z Holandii i Belgii przez Białoruś.

 - Nie mamy dowodów na rzeczywisty ruchu tych towarów. Nie ma świadectw na to, że, na przykład, były one przewożone transportem kołowym. Dlatego podejrzewamy, że transportowane są tylko papiery, a ładunki pochodzą z krajów objętych embargiem. Można na przykład przyjąć towar z Polski i wysłać go za pomocą certyfikatu, na przykład z Kamerunu - powiedziała wiceszef Rossielchoznadzoru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM