Rosja: Embargo pozwoliło na reorganizację przemysłu rolnego

Autor: www.sputniknews.com/www.sadyogrody.pl 05 sierpnia 2016 14:06

Rosja: Embargo pozwoliło na reorganizację przemysłu rolnego Po wprowadzeniu embarga żywnościowego, na rosyjskim rynku zmniejszył się udział produktów pochodzących z importu / fot. shutterstock

Embargo żywnościowe, którym Rosja objęła kraje Zachodu, pozwoliło na reorganizację rosyjskiego przemysłu rolnego - informuje sputniknews.com.

Taką opinię wyraził w rozmowie z Ria Novosti dyrektor zarządzający firmy The Boston Consulting Group (BCG) Iwan Kotow.

- Po wprowadzeniu embarga żywnościowego, na rosyjskim rynku zmniejszył się udział produktów pochodzących z importu. Dotyczy to w szczególności segmentów rynku, których dotknęło embargo żywnościowe. Cześć towarów sprowadzanych wcześniej z krajów objętych dzisiaj embargiem udało się zastąpić produktami importowanymi z Nowej Zelandii, Brazylii, czy też Argentyny — powiedział Kotow w rozmowie z Ria Novosti. 

Jednak jak zaznaczył dwa lata to zbyt krótki okres czasu dla realizacji dużych projektów inwestycyjnych i dla wydatnego zwiększenia produkcji. - Ponadto, krótkoterminowy charakter embarga nie pozwala przedsiębiorstwom na długoterminowe planowanie i inwestycje. Istnieje bowiem ryzyko powrotu zagranicznych producentów, a więc konkurencji — rozważa Kotow.

Więcej na sputniknews.com. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

HANDEL I DYSTRYBUCJA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM